ASPEN UTO – pomiary na hulajnogach elektrycznych

Skutery, deskorolki i elektryczne monocykle wypełniają ulice i chodniki europejskich miast. Są one nowoczesnym i coraz bardziej popularnym elementem zrównoważonego systemu transportu. W obliczu tak szybko zmieniającej się technologii priorytetem jest bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Aby je zapewnić, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka nawierzchni.

Pomiary przeprowadzamy przy użyciu hulajnóg elektrycznych, za pomocą zwykłych smartfonów. Zainstalowana aplikacja ASPEN analizuje strukturę nawierzchni podczas jazdy. Kierowca porusza się nie tylko po asfalcie, ale również po chodnikach, kostce brukowej i betonie. ASPEN zbiera i interpretuje dane o drganiach, przyspieszeniach i zatrzymaniach, jakie wykonuje kierowca. Jesteśmy w stanie określić stan nawierzchni drogi. Ponadto oceniamy styl jazdy pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu użytkownika.

Nasze badania mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach skuterów i innych środków transportu osobistego. Możemy udzielić odpowiedzi na pytania, które do tej pory pozostawały bez odpowiedzi: Gdzie, na jakiej nawierzchni i z jaką prędkością powinny poruszać się skutery? Czy kierowcy skuterów i inni użytkownicy dróg są bezpieczni?