Diagnostyka stanu nawierzchni

ASPEN to sposób na szybką, prostą i co najważniejsze wiarygodną diagnostykę stanu nawierzchni. Wykorzystuje on smartfon zamontowany w pojeździe, wyposażony w akcelerometr, żyroskop i   odbiorniki GNSS (ang. Global Navigation Satellite Systems). Zebrane i przetworzone dane w postaci wskaźników oceny prezentowane są w systemie wyświetlania informacji drogowych.

Wykorzystano potencjał kosmiczny

Prace badawczo-rozwojowe nad projektem ASPEN rozpoczęły się w ramach poszukiwania przez Heller Consult prostszych sposobów na wykonanie diagnostyki dróg samorządowych. Nasz projekt realizowany jest przy wsparciu ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej). Wykorzystanie satelit pozwala na przypisanie danych przestrzennych do lokalizacji w sieci drogowej, a jej dokładność w rezultacie znacząco poprawia jakość pomiaru. 

Najwyższe standardy usługi

Od powstania pierwszej koncepcji ASPEN minęło 5 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy kompleksowe badania i testy systemu, w co również zostali zaangażowani użytkownicy. Dzięki temu stworzyliśmy produkt, który zdążył już zdobyć uznanie  zarówno zarządców dróg jak i przedsiębiorców, w Polsce i za granicą.  ASPEN jest stale rozwijany przez naszych inżynierów, matematyków i ekspertów ze świata nauki. .

Metodologia zarządzania Asset Management

Zgodnie z normą ISO 55000 Asset Management do optymalnego zarządzania potrzebny jest ciągły napływ danych o stanie infrastruktury.  Dlatego projektując ASPEN postawiliśmy na jego uniwersalność, aby umożliwić każdemu monitoring stanu drogi, jej wskaźników oceny komfortu oraz bezpieczeństwa.  Dzięki temu, użytkownicy ASPEN mają dostęp do aktualnych informacji  niezbędnych w świadomym podejmowaniu decyzji .