Aktualności

Zakończyliśmy projekt demonstracyjny ASPEN w Braniewie.

Z przyjemnością informujemy, że przeprowadzona przez nas diagnostyka stanu nawierzchni dróg w powiecie braniewskim zakończyła się sukcesem.

Aplikacja do diagnostyki stanu nawierzchni dla zarządców dróg samorządowych

26-27 sierpnia 2021 roku zarządcy dróg samorządowych z czterech województw położonych w centralnej i północno-wschodniej Polsce wzięli udział w seminarium warsztatowym “Drogi publiczne”.

Electric scooters on the roads of Groß-Gerau (source: https://www.heller-ig.de/)

Pomiary przy użyciu aplikacji ASPEN w Groß-Gerau (Niemcy)

W kwietniu 2021 r. nasze elektryczne hulajnogi wyposażone w smartfony ASPEN i kamery o wysokiej rozdzielczości wyjechały na drogi, chodniki i ścieżki rowerowe Groß-Gerau.

logo IEEE Magazine

Artykuł o Aspen w magazynie IEEE

Artykuł naukowy Road Roughness Estimation Through Smartphone Measured Acceleration opublikowany w IEEE Intelligent Transportation Systems Magazine.

Innowacyjne metody diagnostyki stanu nawierzchni drogowych na WebForum

Innowacyjne metody diagnostyki stanu nawierzchni drogowych na przykładzie ASPEN prezentowane na WebForum 29 października 2020 r.

Agata Ciołkosz-Styk and Wojciech Smęt on the Public Road Seminars

Silna reprezentacja firmy na seminariach warsztatowych “Drogi Publiczne”.

Nasi przedstawiciele prezentowali hulajnogę elektryczną z systemem ASPEN na Seminariach Warsztatowych “Drogi Publiczne” w Sandomierzu, Wrocławiu, Rucianem Nidzie.

e-scooters

ASPEN UTO – pomiary na hulajnogach elektrycznych

Skutery, deskorolki i elektryczne monocykle wypełniają ulice i chodniki europejskich miast. Są one nowoczesnym i coraz bardziej popularnym elementem zrównoważonego systemu transportu. W obliczu tak szybko zmieniającej się technologii priorytetem jest bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Aby je zapewnić, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka nawierzchni. Pomiary przeprowadzamy przy użyciu hulajnóg elektrycznych, za pomocą zwykłych smartfonów.…
Przeczytaj więcej

Film z Lubeki – pierwsze użycie aplikacji ASPEN

Mamy przyjemność zaprezentować film z niemieckiego miasta Lubeka, który przedstawia pierwsze użycie aplikacji ASPEN. Czym jest ASPEN? To nowatorski system, który zapewnia wysokowydajną diagnostykę stanu dróg za pomocą aplikacji ASPEN zamontowanej w hulajnogach elektrycznych. Strona główna

Condition survey of the pavement and bicycle paths in Lübeck

Badanie stanu chodników i ścieżek rowerowych w Lubece rozpoczęte!

Pierwsze badanie stanu dróg miejskich w oparciu o pomiary (ZEB) Szczegółowe dane diagnostyczne dotyczące istniejącej infrastruktury są integralną częścią prawidłowego utrzymania dróg, a tym samym właściwym podejściem do zarządzania całą istniejącą siecią drogową w każdym mieście. W 2018 roku niemieckie miasto Lubeka wykonało pierwsze badania stanu technicznego dróg miejskich w oparciu o pomiary (ZEB). Projekt…
Przeczytaj więcej

The 26th World Road Congress in Abu Dhabi (fot. J.Zieliński@HellerConsult)

26. Światowy Kongres Drogowy w Abu Zabi

Założone w 1909 r. Światowe Stowarzyszenie Drogowe (PIARC) jest międzynarodową organizacją non-profit służącą wymianie wiedzy i praktyk w zakresie dróg i transportu drogowego. Co cztery lata organizuje ono Światowy Kongres Drogowy, w tym roku gromadząc 3500 delegatów z 70 krajów. Heller Consult był aktywnym uczestnikiem kilku ostatnich edycji kongresu. Podczas tegorocznego eventu członek zarządu firmy…
Przeczytaj więcej